Yeşil Camii, lietuviškai vadinama Žaliąja mečete, yra įsikūrusi Bursoje, Turkijoje. Ji buvo pastatyta 1421 metais, Osmanų sultono Mehmedo I įsakymu, ir yra viena žymiausių Osmanų architektūros pavyzdžių. Mečetė yra dalis didesnio komplekso, vadinamo “Yeşil Külliye”, į kurį įeina ir sultono Mehmedo I mauzoliejus.
Žaliosios mečetės architektūra yra išskirtinė dėl savo interjero apdailos ir elegantiškų kupolų. Išorėje mečetė pagaminta iš pilko akmens, tačiau pagrindinis jos grožis slypi viduje. Jos interjeras dekoruotas žaliomis ir turkio spalvos plytelėmis, kurios ir suteikė mečetei „Žaliosios“ pavadinimą. Šios plytelės, pagamintos Iznik mieste, buvo garsios dėl savo kokybės ir unikalios spalvos, ir tapo Osmanų architektūros simboliu.
Yeşil Camii buvo svarbi Osmanų imperijos šventovė ir yra laikoma vienu geriausių ankstyvosios Osmanų architektūros pavyzdžių. Mečetėje derinamos tiek islamo, tiek ir ankstyvosios Bizantijos architektūros formos, o interjero detalės, tokios kaip ornamentai, kaligrafija ir mihrabo dekoracijos, buvo itin vertinamos dėl savo meistriškumo.
Mečetė išsiskiria tuo, kad tapo vienu iš pagrindinių pavyzdžių, kaip Osmanų laikų mečetės buvo puošiamos ryškiomis plytelėmis ir ornamentais.