Thomas Alva Edison, žinomas kaip vienas didžiausių išradėjų, taip pat buvo įtakingas mąstytojas religijos ir tikėjimo klausimais. Jo požiūris į religiją buvo sudėtingas, ir jis dažnai kritikavo tradicinius religinius įsitikinimus. Nors Edisonas nebuvo ateistas, jo mintys apie Dievą ir religiją dažnai atskleidžia skeptišką požiūrį.
Edisonas buvo laikomas laisvamanis ir skeptikas. Jis išsakė abejones dėl tradicinio teizmui būdingų dievų ir religinių dogmų. Viena žinomiausių jo citatų teigia: „Aš netikiu Dievo Dievu teologai; bet kad yra Aukščiausias Intelektas, aš neabejoju.“ Ši citata atskleidžia jo nuomonę apie dievybę, kuri, nors ir neįprasta, nebuvo visiškai priešiška religijai. Edisonas atskyrė savo įsitikinimus nuo tradicinių religinių sistemų, teigdamas, kad žmonės dažnai tiki be pakankamo įrodymo. Jis rašė: „Niekada nemačiau nė menkiausio mokslinio religinių teorijų įrodymo, rojus ir pragarą, būsimą individų gyvenimą arba asmeninį Dievą…“
Edisonas taip pat kritikavo religijos poveikį žmonių mąstymui. Jis sakė: „Didelė bėda ta, kad pamokslininkai sulaukia vaikų nuo šešerių iki septynerių metų, o tada su jais beveik neįmanoma ką nors padaryti.“ Šis teiginys rodo jo požiūrį, kad ankstyvas religijos poveikis gali būti žalingas ir neigiamai veikti žmonių mąstymą.
Jo mintys apie sielą ir nemirtingumą taip pat buvo skeptiškos. Edison teigė: „Negaliu patikėti sielos nemirtingumu… Aš esu ląstelių sankaupa, kaip, pavyzdžiui, Niujorkas yra individų visuma. Ar Niujorkas pateks į dangų?“ Tokie teiginiai rodo, kad jis linkęs mąstyti racionaliai ir kritiškai, atmesdamas tradicinius religinius įsitikinimus.
Nepaisant savo skeptiško požiūrio, Edisonas buvo atviras diskusijoms apie tikėjimą ir mokslo bei religijos santykį. Jis skatino žmones ieškoti tiesos ir remtis faktais, o ne fikcijomis. „Ieškantiems tiesos – ne dogmos ir tamsos tiesos, o tiesos, kurią atneša protas, ieškojimas, tyrinėjimas ir tyrinėjimas, reikia drausmės“, – sakė jis.
Edisono citatos ir požiūris atspindi jo unikalų mąstymą, derinant mokslą, skeptiškumą ir asmeninį tikėjimą. Jo indėlis į technologijas ir inovacijas lydi ir jo mintys apie religiją, kurios, nors ir kritiškos, prisideda prie gilesnio supratimo apie žmogaus prigimtį ir egzistenciją. Edisonas liko įsimintinas kaip ne tik išradėjas, bet ir minties lyderis, keliančiu klausimus apie religiją ir tikėjimą moderniame pasaulyje.