Švč. Mergelės Marijos litanija

Krikščionių bendruomene, melskis už mus.

Kristau, išgirsk mus.Kristau, išklausyk mus.

Tėve dangaus, išgirsk mus. Sūnau, pasaulio Atpirkėjau, išgirsk mus. Šventoji Dvasia, išgirsk mus.

Šventoji Trejybe, vienas Dieve, išgirsk mus.

Švč. Mergele Marija, melskis už mus. Švč. Mergele Marija, Dievo Gimdytoja, melskis už mus. Švč. Mergele Marija, Mergelių Mergele, melskis už mus. Švč. Mergele Marija, Motina Kristaus, melskis už mus. Švč. Mergele Marija, Bažnyčios Motina, melskis už mus. Švč. Mergele Marija, gailestingumo Motina, melskis už mus. Švč. Mergele Marija, Dievo malonės Motina, melskis už mus. Švč. Mergele Marija, vilties Motina, melskis už mus.

(Kiti kreipiniai, pavyzdžiui, pagal konkrečias situacijas ar šventes)

Melskis už mus, Švč. Mergele Marija, kad taptume verti Tavo pažadų.

Per Kristų, mūsų Viešpatį.

Amen.


Ši malda yra litanija – tradicinė krikščionių maldos forma, kurios pagrindinė struktūra susideda iš kreipinių į Dievą, Jėzų Kristų, Šventąją Dvasią, Švenčiausiąją Mergelę Mariją arba kitus šventuosius, o atsakymo dalis yra pasikartojantis prašymas „melskis už mus“ arba „išklausyk mus“. Litanija, skirta Švč. Mergelei Marijai, yra viena iš populiariausių katalikų bažnyčios maldų, kurioje išreiškiama pagarba Marijai kaip Dievo Motinai, gailestingumo ir vilties šaltiniui, bei prašoma jos užtarimo.

Krikščionims ši malda:

  • Marijos užtarimas: Litanijoje prašoma Švč. Mergelės Marijos užtarimo už tikinčiuosius. Krikščionys tiki, kad Marija, būdama Dievo Motina ir artima Kristui, gali tarpininkauti už juos maldoje ir padėti jiems gyvenimo kelyje.
  • Švč. Mergelė Marija – krikščionių bendruomenės Motina: Marija gerbiama kaip visos Bažnyčios Motina, kuri rūpinasi krikščionių bendruomene, saugo ją ir veda link Kristaus.
  • Prašymas pagalbos įvairiose gyvenimo situacijose: Litanijos metu prašoma Marijos pagalbos ne tik asmeniniuose, bet ir visos Bažnyčios reikaluose, tikint, kad jos užtarimu galima pasiekti Dievo malonę ir sustiprinimą įvairiose situacijose.

Biblijos ir tradicijos kontekstas:

  • Biblija ir Marijos užtarimas: Nors Biblijoje nėra tiesiogiai kalbama apie Marijos tarpininkavimą, kai kurios rašto vietos ir krikščionių tradicija suteikia Marijai ypatingą vaidmenį Bažnyčioje. Viena iš tokių vietų yra Luko Evangelijos scena apie Apreiškimą, kai Marija sutinka tapti Dievo Motina (Lk 1,38) ir šv. Elzbietos žodžiai „Tu laiminga, nes patikėjai“ (Lk 1,45). Taip pat Jėzaus kreipimasis į Mariją per vestuves Kanoje (Jn 2,1-12) rodo jos ypatingą vietą.
  • Litanijos kilmė: Litanijos formos malda yra labai senas krikščionių tradicijos elementas, kilęs iš ankstyvosios Bažnyčios, kai tikintieji giedodavo kreipinius į Dievą arba šventuosius per procesijas ar viešąsias maldas. Laikui bėgant, litanija buvo įtvirtinta kaip oficiali Bažnyčios malda, ypač Marijai skirtos litanijos.

Dvasinė reikšmė:

  • Pasitikėjimas Marijos užtarimu: Ši malda skatina krikščionis pasitikėti Marijos užtarimu ir jos motinišku rūpesčiu. Tikinčiuosius ji ragina per Mariją kreiptis į Dievą, prašant ramybės, apsaugos, tikėjimo stiprybės ir gailestingumo.
  • Vienybė su Bažnyčia: Litanija taip pat sujungia tikinčiuosius su visa Bažnyčia, nes ji ne tik prašo už save, bet ir už visą tikinčiųjų bendruomenę. Tai būdas palaikyti bendrystę ir dvasinį ryšį su visais tikinčiaisiais.

Ši litanija yra vienas iš būdų krikščionims gilinti savo tikėjimą, įtraukiant Mariją kaip tarpininkę tarp Dievo ir žmonių bei meldžiant jos pagalbos įvairiose gyvenimo situacijose.