Kolno centrinė mečetė (Centrālmoschee Köln) yra Kelno mieste, Vokietijoje. Ji buvo oficialiai atidaryta 2017 metais ir tapo viena didžiausių mečečių Vokietijoje bei visoje Europoje. Šią mečetę pastatė Turkijos-Islamo Sąjunga (DITIB), kuri yra glaudžiai susijusi su Turkijos vyriausybe. Mečetė, be savo religinių funkcijų, atlieka ir svarbų kultūrinį vaidmenį, tarnaudama kaip susibūrimo vieta musulmonams ir siūlydama įvairias paslaugas bei švietimo programas.
Architektūriškai Kolno centrinė mečetė yra itin moderni, derinanti tradicinį islamo stilių su šiuolaikiniais dizaino elementais. Pagrindinis mečetės bruožas yra jos didžiulė stiklinė kupola, kuri simbolizuoja atvirumą ir skaidrumą. Kupolą remia dvi minaretės, kurios siekia apie 55 metrų aukštį, o pats pastatas yra apsuptas stiklo, kas leidžia natūraliai šviesai apšviesti interjerą. Mečetės viduje galima rasti erdvią maldos salę, kurioje telpa apie 1200 tikinčiųjų. Be to, pastate įrengtos auditorijos, susitikimų kambariai ir bibliotekos, kas mečetę paverčia įvairių socialinių ir edukacinių veiklų centru.
Viena iš svarbiausių šios mečetės ypatybių yra jos simbolinė svarba Vokietijos musulmonų bendruomenei. Kuriant mečetę buvo siekiama sukurti tiltą tarp musulmonų ir Vakarų visuomenės, išreiškiant atvirumą ir dialogo galimybes. Tačiau mečetės statyba sulaukė ir kontroversijų – kilo diskusijų dėl jos dydžio ir architektūrinio poveikio miesto kraštovaizdžiui. Nepaisant to, mečetė tapo svarbiu tolerancijos ir integracijos simboliu Vokietijoje.
Istoriškai, šios mečetės atidarymas taip pat pažymėtas tuo, kad renginyje dalyvavo nemažai aukšto rango asmenų, įskaitant Turkijos ir Vokietijos politikus, kurie pabrėžė svarbą plėtoti tarpkultūrinį dialogą.