Kas yra ugninių žalčių nelaimė?

Ugninių žalčių nelaimė yra istorija, aprašyta Numerių knygoje (Numerių 21:6-9) Biblijoje, ir ji iliustruoja, kaip Izraelio tautos nuodėmės ir nepasitenkinimas gali sukelti Dievo teismą, tačiau taip pat rodo, kaip Dievas suteikia išgelbėjimą ir išgydymą net ir tada, kai žmonės yra pasmerkę save.

Ugninių žalčių nelaimė – Istorija:

  1. Izraelitų nusiskundimai:
  • Izraelitai, keliaudami per dykumą, pradėjo skųstis Dievo ir Mozės vadovavimu, išreiškę nusivylimą dėl maisto ir vandens trūkumo (Numerių 21:5).
  1. Dievo teismas:
  • Dievas atsakė į jų nusiskundimus siunčiant į jų stovyklą ugninius žaltys, kurie įgėlė žmones, ir dėl to daug izraelitų mirė. Šie žalčiai yra apibūdinami kaip „ugnies“, galbūt dėl jų įkandimų sukeltos deginimo pojūčio (Numerių 21:6).
  1. Izraelitų atgaila:
  • Supratę, kad jų nuodėmė sukėlė Dievo teismą, izraelitai paprašė Mozės maldauti Dievui, kad atleistų jų nuodėmes ir pašalintų žalčius.
  1. Dievo išgydymas:
  • Dievas atsakė į Mozės maldą, liepdamas sukurti varinį žalčių atvaizdą, kurį Mozė turėjo pakabinti ant stulpo. Kiekvienas, kuris pažiūrėdavo į šį varinį žalčių atvaizdą, buvo išgydomas nuo nuodėmės ir gyvas (Numerių 21:8-9).

Citatos iš Biblijos apie ugninių žalčių nelaimę:

  1. Numerių 21:6:
  • „Tada Viešpats siuntė prieš žmones ugninius žalčius, kurie kando žmones, ir daug izraelitų mirė.“
  1. Numerių 21:8-9:
  • „Viešpats tarė Mozei: ‘Padaryk sau varinį žalčių atvaizdą ir pakabink jį ant stulpo; kiekvienas, kuris buvo įkandęs ir pažiūrės į jį, gyvens.’ Mozė padarė varinį žalčių atvaizdą ir pakabino jį ant stulpo. Ir kiekvienas, kuris buvo įkandęs ir pažiūrėjo į varinį žalčių atvaizdą, buvo išgydytas.“
  • Ugninių žalčių nelaimė yra svarbus istorinis ir teologinis įvykis, kuris simbolizuoja nuodėmės pasekmes, Dievo teismą ir atleidimą. Ši istorija pabrėžia, kaip nuodėmės gali sukelti kančią, tačiau Dievas, laikydamasis savo pažadų, suteikia kelią į išgydymą ir išgelbėjimą.
  • Varinis žalčio atvaizdas yra simbolis, dažnai interpretuojamas kaip išankstinis ženklas apie Jėzaus Kristaus kryžių, kuris, kaip aprašyta Naujajame Testamente (Jono 3:14-15), suteikia išganymą tiems, kurie tiki Juo.