Raeliečiai yra neįprastas ir kontroversiškas religinis judėjimas, kurį 1974 m. įkūrė prancūzas Claude Vorilhon, žinomas kaip Rael. Judėjimas teigia, kad gyvybę Žemėje sukūrė nežemiškos būtybės, vadinamos Elohim, kurios yra labai išsivysčiusios technologijos padarinys. Anot šio tikėjimo, visos religijos ir jų pranašai, tokie kaip Jėzus, Mahometas, Mozė ir Buda, buvo Elohim pasiųsti mokytojai, kad padėtų žmonijai suprasti jų kilmę.
Raeliečiai mano, kad Elohim atvyko į Žemę prieš maždaug 25 000 metų ir sukūrė žmogaus civilizaciją naudodami pažangias genų inžinerijos technologijas. Anot šios doktrinos, Žemėje pastebėtos biblinės ir mitinės istorijos buvo tiesioginiai Elohim veiklos rezultatai. Rael teigia, kad šios būtybės per žmonijos istoriją palaikė ryšį su žmonėmis ir netgi padėjo formuoti didžiąsias religijas, tačiau žmonės nesuprato šių sąveikų.
Raeliečiai taip pat tiki, kad netolimoje ateityje Elohim sugrįš į Žemę, bet prieš tai žmonija turi parodyti, jog yra pasirengusi priimti taiką, mokslą ir moralę kaip pagrindinius gyvenimo principus. Raelio mokymai apima idėjas apie seksą ir technologiją, žmogaus laisvę ir kūrybiškumą. Raeliečių judėjime pabrėžiama, kad mokslo pažanga gali išspręsti daugumą žmonijos problemų ir išvengti konfliktų, jei žmonija atsisakys prietarų ir baimių, susijusių su tradicinėmis religijomis.
- Raeliečių požiūriu, seksas ir laisva meilė yra esminiai žmogaus laimės aspektai. Anot Raelio, žmonės turi teisę į seksualinę laisvę ir kūnišką malonumą, nes tai tiesiogiai susiję su Elohim mokymais.
- Raeliečiai taip pat siekia sukurti ambasadą Elohim atvykimui. Anot Raelio, šios būtybės ketina sugrįžti į Žemę ir todėl žmonės turi pasirengti, įskaitant statant ambasadą, kuri būtų naudojama būsimam susitikimui.
- Vienas iš prieštaringiausių raeliečių judėjimo aspektų yra jų pozicija dėl klonavimo. Raeliečiai mano, kad žmonių klonavimas yra raktas į nemirtingumą. Jie netgi įkūrė „Clonaid“, kompaniją, kurios tikslas yra žmonių klonavimo technologijų kūrimas. Rael teigia, kad klonavimas leis atkartoti žmogaus kūną ir protą, suteikiant galimybę pasiekti nemirtingumą. Tai buvo plačiai diskutuojama tema, ypač kai 2002 m. Clonaid pranešė apie pirmojo klonuoto kūdikio gimimą, tačiau šis pareiškimas nebuvo moksliškai įrodytas.
- Raeliečiai taip pat stengiasi propaguoti taiką ir harmoniją tarp žmonių bei gamtos. Jie skatina vengti karo ir smurto, nes tai prieštarauja Elohim norui, kad žmonija augtų taikiai ir harmoningai.
Raelio judėjimas savo esme skiriasi nuo tradicinių religijų. Raeliečiai teigia, kad jų mokymai remiasi ne aklu tikėjimu, o mokslo atradimais ir įrodymais. Jie nepripažįsta dieviškumo tradicine prasme – Elohim nėra dievai, jie tik labai pažengę mokslininkai, kurie sukūrė žmogų.
Visgi Raeliečių judėjimas dažnai susilaukia kritikos dėl savo netradicinių požiūrių, ypač dėl klonavimo klausimų ir seksualinės laisvės pabrėžimo. Kai kuriuose regionuose raeliečiai buvo apkaltinti sektantizmu ir sukčiavimu, o jų idėjos dažnai traktuojamos kaip fantastinės arba mokslinės fantastikos pagrindu sukurtos teorijos. Raeliečiai patys atmeta tokius kaltinimus ir teigia, kad jų tikėjimas yra tiesiog supratimas apie pasaulio tikrąją prigimtį, kuri vis dar neatskleista tradicinėse žmonijos mąstymo paradigmose.
Raeliečių judėjimas neabejotinai išsiskiria savo požiūriu į pasaulio sukūrimą ir žmonijos kilmę, o jų mokymai apie technologijas ir seksualinę laisvę toliau kelia diskusijas tiek religiniuose, tiek moksliniuose sluoksniuose.