Kas yra politeistai?

Politeistas yra žmogus, kuris tiki ir garbina daugiau nei vieną dievą. Politeizmas yra religijos forma, kurioje pripažįstamas daugybės dievybių egzistavimas, kiekviena iš jų turi savo unikalią galią, funkcijas ar atsakomybę. Šios dievybės gali būti susijusios su įvairiais gamtos reiškiniais, visuomenės sritimis arba žmogaus gyvenimo aspektais, pavyzdžiui, su meile, karu, derliumi, vandenimis, ugnimi ir kt.

Politeizmas buvo plačiai paplitęs senovės pasaulyje. Žymiausi politeistiniai tikėjimai randami senovės Graikijoje, Romoje, Egipte, Mesopotamijoje, taip pat ir kitose kultūrose, kaip indų religijoje. Senovės graikai, pavyzdžiui, garbino dvylika Olimpo dievų, tarp kurių buvo Dzeusas, Hera, Poseidonas, Atena, Apollo ir kiti, kurie buvo atsakingi už skirtingus gyvenimo aspektus ir pasaulio tvarką.

Politeistinėse religijose dievai dažnai buvo vaizduojami kaip antropomorfinės būtybės, turinčios žmogiškas savybes, emocijas ir silpnybes, tačiau kartu pasižyminčios dieviškąja galia. Politeistinės sistemos dažnai turėjo sudėtingą mitologiją, kurioje dievai ir deivės įsitraukdavo į įvairius epinius pasakojimus ir mitus, kurie paaiškindavo pasaulio kilmę, žmonių gyvenimą ir moralės principus.

Šiuolaikiniame pasaulyje politeizmas išlieka gyvas kai kuriose religijose, pvz., hinduizme, kuriame garbinama daugybė dievybių, tokių kaip Višnus, Šiva, Laksmi ir kitos. Be to, politeistinės praktikos gali pasireikšti įvairiuose neopagoniškuose judėjimuose, kurie siekia atgaivinti senovės religijas ir jų dievybių garbinimą.

Politeizmo teologija ir praktika dažnai kontrastuoja su monoteizmu, kuris pripažįsta tik vieną dievą, kaip, pavyzdžiui, judaizme, krikščionybėje ir islame. Politeistai gali garbinti dievybes kartu arba atskirai, priklausomai nuo jų religinės tradicijos ir konkrečių ritualų. Šis tikėjimas įtvirtina idėją, kad pasaulis yra sudėtingas ir įvairiapusiškas, todėl jame veikia daug skirtingų dieviškų jėgų.