Induizmas yra viena iš seniausių pasaulio religijų, turinti gilias šaknis Indijoje. Tai labai įvairi ir sudėtinga religija, kurią sudaro daugybė filosofinių mokymų, tikėjimų, ritualų ir dievybių garbinimo formų. Induizmas neturi vieno įkūrėjo ar vieno šventraščio, bet remiasi įvairiais šventaisiais tekstais, tarp kurių svarbiausi yra Vedos, Upanišados, Mahabharata, Ramajana ir Bhagavadgyta.
Induizmo pagrindas yra tikėjimas vieninga dvasine tiesa, vadinama Brahmanu, kuris yra visa apimantis ir neapibrėžiamas. Brahmanas laikomas aukščiausiuoju principu, iš kurio kyla visa visata. Induistai taip pat tiki reinkarnacija – siela (atmanas) po mirties atgimsta kitame kūne, o ši amžina atgimimo ciklas (samsara) tęsiasi tol, kol siela pasiekia išsivadavimą (mokša). Mokša yra išsilaisvinimas iš samsaros ciklo, susivienijimas su Brahmanu ir dvasinis išsilaisvinimas.
Induizme yra daugybė dievybių, kurios atspindi skirtingus Brahmano aspektus ir yra garbinamos įvairiais būdais. Svarbiausios dievybės yra Brahma (kūrėjas), Višnu (išlaikytojas) ir Šiva (naikintojas). Kiekviena iš šių dievybių turi savo šventąsias vietas, šventes ir ritualus, kuriuos atlieka tikintieji. Be to, induizme yra daug kitų dievybių, tokių kaip Lakšmi, Ganeša, Sarasvati ir kt., kurios atlieka svarbias funkcijas tikinčiųjų gyvenime.
Induizme taip pat svarbi yra karma – veiksmo ir jo pasekmės dėsnis. Pagal šį dėsnį, geri veiksmai atneša gerus rezultatus, o blogi veiksmai – blogus. Karma tiesiogiai veikia sielos būklę ir lemia, kokiame kūne siela atgims kitame gyvenime.
Induizmo praktika yra labai įvairi. Ji apima asmenines maldas, meditaciją, ritualus, šventes ir piligrimines keliones į šventąsias vietas, tokias kaip Varanasis ar Gangos upė. Be to, induizme labai svarbus yra dharma – asmeninių ir moralinių pareigų laikymasis, kuris priklauso nuo žmogaus kastos, gyvenimo etapo, lyties ir kitų veiksnių.
Induizmas yra ne tik religija, bet ir gyvenimo būdas, turintis didelę įtaką Indijos kultūrai, filosofijai, menui ir visuomenės struktūrai. Ši religija formuoja ne tik individualų dvasinį gyvenimą, bet ir socialines normas bei vertybes, kurios yra svarbios milijonams tikinčiųjų visame pasaulyje.