Horus yra vienas iš svarbiausių ir labiausiai garbinamų dievų senovės Egipto mitologijoje. Jis buvo dangaus, karo ir karališkosios valdžios dievas, dažnai laikomas faraonų globėju ir jų dieviškuoju gynėju. Horus buvo tiesiogiai susijęs su Egipto karalyste, o faraonai save laikė jo įsikūnijimu žemėje, todėl jis tapo centrine figūra Egipto religijoje ir politinėje struktūroje.
Horus dažniausiai buvo vaizduojamas kaip sakalas arba žmogus su sakalo galva, nešantis karaliaus vainiką. Sakalas buvo simbolis, siejamas su dangaus aukštumomis ir žvilgsnio aštrumu, kurie idealiai tiko dievui, saugančiam faraoną ir Egipto karalystę. Jo akys buvo siejamos su Saule ir Mėnuliu, o viena iš svarbiausių jo ikonų yra Horo akis (Udžatas), kuri simbolizavo apsaugą, sveikatą ir atgimimą. Šis simbolis buvo plačiai naudojamas amuletuose ir kitose religinėse praktikose.
Horo mitologija glaudžiai susijusi su jo tėvu Ozyriu ir jo motina Izide. Pagal mitą, po Ozyrio mirties ir atgimimo, Horas kovojo su savo dėde Setu, kuris nužudė Ozyrį ir užgrobė sostą. Ši kova tarp Horo ir Seto, simbolizavusi gėrio ir blogio, teisėtumo ir chaoso konfliktą, buvo viena iš svarbiausių Egipto mitologijos istorijų. Galiausiai Horas nugalėjo Setą ir atgavo savo tėvo sostą, tapdamas teisėtu Egipto valdovu.
Šis mitas tapo svarbiu pagrindu Egipto valdžios teisėtumui. Faraonai buvo laikomi Horo įsikūnijimu, o jų valdžia buvo laikoma dieviškai paskirta. Taip Horus įgijo ne tik religinę, bet ir politinę reikšmę Egipte, sustiprindamas faraono, kaip dieviškojo valdovo, poziciją.
Horo kultas buvo plačiai paplitęs visoje Egipte, tačiau ypač svarbus jis buvo Edfu mieste, kur buvo pastatyta didelė šventykla, skirta Horo garbinimui. Ši šventykla, viena iš geriausiai išsilaikiusių Egipto šventyklų, tapo svarbiu religiniu centru, kur buvo atliekamos svarbios apeigos ir ceremonijos, skirtos Horo dieviškajam apsaugos vaidmeniui.
Horus, kaip dangaus ir karališkosios valdžios dievas, ne tik simbolizavo Egipto faraonų dieviškąją teisę valdyti, bet ir įkūnijo gėrio pergalę prieš blogį, tapdamas viena iš labiausiai gerbiamų figūrų senovės Egipto mitologijoje.