„Eastern Lightning“ (Rytų žaibas), taip pat žinomas kaip „Visagalis Dievas“ (The Church of Almighty God), yra kontroversiškas religinis judėjimas, kilęs iš Kinijos 1991 m. Šio judėjimo pagrindinis mokymas skelbia, kad Jėzus Kristus jau sugrįžo į Žemę, bet ne kaip vyriška figūra, o kaip moteris iš Kinijos, kuri vadinama „Visagaliu Dievu“. Ši religija, kuri save laiko krikščionių bažnyčia, iš esmės teigia, kad ši moteris atlieka esminį Dievo atsiųstą misiją ir baigia žmonijos išgelbėjimo planą, pradėtą Jėzaus.
„Eastern Lightning“ judėjimas tiki, kad pasaulis artėja prie paskutiniojo teismo, o Dievas dabar atlieka „Naująją sandorą“ per „Visagalį Dievą“. Jie teigia, kad tradicinis krikščioniškas tikėjimas Jėzumi kaip Dievo sūnumi buvo tik pradinis Dievo darbas, bet dabartinis Dievo pasireiškimas per moterį Kinijoje yra galutinis Dievo apsireiškimas Žemėje.
Pagrindiniai „Eastern Lightning“ mokymai:
- Jie teigia, kad Jėzaus antrasis atėjimas jau įvyko per Kinijoje gimusios moters įsikūnijimą, kuris yra „Visagalis Dievas“. Šis mokymas skiriasi nuo tradicinio krikščioniško tikėjimo, kuris laukia Jėzaus sugrįžimo dangaus šlovėje.
- Judėjimo mokymai kritikuoja tradicines krikščioniškas bažnyčias, ypač katalikybę ir protestantizmą, tvirtindami, kad jos atmeta dabartinį Dievo darbą ir yra „didžioji Babilono paleistuvė“, kaip minima Apreiškimo knygoje.
- Judėjimas tiki, kad pasaulio pabaiga yra arti, ir tik tie, kurie priima „Visagalį Dievą“ kaip Dievo galutinį pasireiškimą, bus išgelbėti nuo pražūties.
„Eastern Lightning“ pavadinimas kilęs iš Biblijos Apreiškimo knygos, kurioje sakoma: „Kaip žaibas atsklinda iš rytų ir nušviečia visą dangų iki vakarų, taip bus ir su Žmogaus Sūnaus atėjimu.“ Ši frazė interpretuojama kaip pranašystė apie „Visagalio Dievo“ atėjimą iš Kinijos, kuri laikoma „Rytų šviesa“.
Judėjimas pasižymi agresyvia konversijos strategija, kuria siekiama pritraukti naujų narių, ypač kitų krikščioniškų denominacijų pasekėjus. Tai sukėlė nemažai prieštaravimų, ypač Kinijoje, kur „Eastern Lightning“ buvo apkaltintas narių pagrobimais, prievarta ir prievartinėmis konversijomis. Kinijos vyriausybė paskelbė „Eastern Lightning“ sektantišku judėjimu ir pradėjo aktyvią kampaniją prieš jį. Tai lėmė griežtą grupės persekiojimą, o daugelis jos narių buvo areštuoti ar priversti pasitraukti į pogrindį.
- „Eastern Lightning“ buvo kaltinamas agresyviais veiksmais prieš kitas krikščionių bendruomenes, įskaitant kitų bažnyčių lyderių pagrobimus ir smurtinius išpuolius. Šie kaltinimai padarė judėjimą dar labiau prieštaringą tiek tarp kitų religinių grupių, tiek tarp pasauliečių.
- Judėjimas pritraukia sekėjus, teigdamas, kad vienintelė išsigelbėjimo galimybė yra priimti „Visagalį Dievą“, nes tik jis gali atvesti pasaulį į naująjį dvasinį amžių.
Dėl savo radikalumo ir nepritarimo tiek tradicinėms krikščionių bažnyčioms, tiek Kinijos vyriausybei, „Eastern Lightning“ buvo persekiojamas ir draudžiamas Kinijoje, o daugelis narių buvo suimti arba priversti slapstytis. Nepaisant to, judėjimas ir toliau veikia pogrindyje bei siekia pritraukti pasekėjų ne tik Kinijoje, bet ir tarptautinėje arenoje, ypač tarp emigrantų bendruomenių.
Nors „Eastern Lightning“ save vadina krikščioniška bažnyčia, dauguma krikščionių, įskaitant protestantų ir katalikų bendruomenes, laiko šį judėjimą eretišku ir pavojingu dėl jo mokymų, kurie smarkiai skiriasi nuo tradicinio krikščioniško tikėjimo.