Bažnyčia yra krikščionių maldos namai, kur tikintieji renkasi bendrai melstis, garbinti Dievą, studijuoti šventraščius ir dalyvauti sakramentuose. Bažnyčia taip pat veikia kaip bendruomenės centras, kur krikščionys susitinka švęsti religinių švenčių, rengti ceremonijas ir stiprinti dvasinį ryšį su Dievu ir vieni kitais.
Bažnyčia yra daug daugiau nei pastatas – tai ir tikinčiųjų bendruomenė. Krikščionių teologijoje terminas „bažnyčia“ (lot. „ecclesia“) dažnai reiškia visą krikščionių bendruomenę visame pasaulyje, kuri kartu sudaro Kristaus kūną. Šis supratimas pabrėžia, kad bažnyčia nėra tik fizinė vieta, bet ir žmonių, kurie seka Jėzaus Kristaus mokymais, bendruomenė.
Architektūriškai bažnyčios gali būti labai įvairios, tačiau jos dažnai turi tam tikrus bendrus bruožus. Daugumoje bažnyčių yra centrinė erdvė, vadinama nava, kurioje susirenka tikintieji. Priekyje yra altorius, kuris yra šventa vieta, naudojama sakramentams, ypač Eucharistijai, švęsti. Daugelyje bažnyčių taip pat yra sakyklos, iš kurių skaitomos šventosios raštų ištraukos ir sakomos pamokslai. Katalikų bažnyčiose dažnai yra ir tabernakulis, kur laikomi konsekruoti ostijos, laikomi Švenčiausiuoju Sakramentu.
Be sekmadienio pamaldų, kurios yra pagrindinis krikščionių bendruomenės susirinkimas, bažnyčios taip pat naudojamos kitoms religinėms apeigoms, tokioms kaip krikštynos, santuokos ir laidotuvės. Kiekvienas iš šių sakramentų yra svarbus krikščioniškojo gyvenimo momentas, stiprinantis ryšį su Dievu ir tikėjimo bendruomene.
Bažnyčia dažnai veikia kaip socialinio ir labdaros veiklos centras. Daugelyje bažnyčių vykdomos įvairios socialinės iniciatyvos, pavyzdžiui, pagalbos teikimas vargstantiems, maisto bankai, švietimo programos ir kt. Tokiu būdu bažnyčia atlieka ne tik dvasinę, bet ir svarbią socialinę funkciją, padedantį stiprinti bendruomenes ir skatinti solidarumą tarp žmonių.
Bažnyčia yra esminė krikščionių tikėjimo ir gyvenimo dalis, kuri simbolizuoja tikėjimo bendruomenę, Dievo buvimą ir dvasinį augimą per maldą, sakramentus ir tarnystę kitiems.