Faisalo mečetė (angl. Faisal Mosque) yra didžiausia mečetė Pakistane ir viena didžiausių bei įspūdingiausių pasaulyje. Ji yra įsikūrusi Islamabado mieste, sostinėje, ir tapo nacionaliniu simboliu, atspindinčiu modernią islamo architektūrą bei Pakistano dvasinę tapatybę. Mečetė taip pat garsėja savo unikaliu dizainu ir yra laikoma ne tik religinės praktikos vieta, bet ir vienu pagrindinių turistų traukos objektų šalyje.
Mečetė buvo pastatyta 1976–1986 metais, finansuojant Saudo Arabijos karaliui Faisalui bin Abdulazizui Al Saudui, pagal kurio vardą ir pavadinta. Karalius Faisalas suteikė didelę finansinę paramą šiai mečetei, siekdamas sukurti modernų islamo centrą Pakistane. Mečetės dizainą sukūrė Turkijos architektas Vedat Dalokay, kuris sulaužė tradicinę mečetės architektūros formą, pasiūlydamas unikalų, modernų stilių, kuris sulaukė tarptautinio pripažinimo.
Architektūriškai Faisalo mečetė yra išskirtinė dėl savo netradicinės formos. Ji neturi klasikinio islamiško kupolo, kaip daugelis kitų mečečių. Vietoje to, mečetė primena milžinišką beduinų palapinę, įkvėptą islamiško palapinių dizaino, su aštriomis, trikampėmis linijomis. Keturis aukštus minaretus, kiekvienas siekiantis apie 90 metrų aukštį, supa pagrindinį maldos pastatą. Šie minaretai yra įkvėpti klasikinės turkiškos architektūros, o pats pastatas yra išskirtinai baltos spalvos, kas simbolizuoja grynumą ir islamo dvasią. Mečetės talpa yra įspūdinga – ji gali sutalpinti apie 100 000 tikinčiųjų, įskaitant ir lauko teritorijas.
Mečetės interjeras taip pat modernus ir erdvus. Pagrindinė maldos salė yra didžiulė, joje nėra kolonų, todėl ji yra vientisa ir erdvi, tinkama didelėms maldos grupėms. Lubos puoštos sudėtingais geometriniais raštais, o viduje taip pat yra išskirtinių islamo kaligrafijos darbų, kuriuos atliko žymus Pakistano menininkas Sadeqainas. Natūrali šviesa, sklindanti per didelius langus, papildo ramybės ir dvasinės susikaupimo atmosferą.
Faisalo mečetė buvo pastatyta ne tik kaip religinė šventovė, bet ir kaip švietimo bei kultūros centras. Šalia mečetės yra Islamo tarptautinis universitetas, o mečetė veikia kaip švietimo ir mokymo erdvė, kurioje rengiami įvairūs religiniai seminarai ir pamokos. Mečetė taip pat vaidina svarbų vaidmenį Pakistano religiniame gyvenime, ypač per šventes, tokias kaip Eid al-Fitr ir Eid al-Adha, kai susirenka tūkstančiai tikinčiųjų.
Faisalo mečetė pasižymi ne tik savo didingumu ir unikaliu architektūros stiliumi, bet ir dvasine svarba. Ji simbolizuoja Pakistano musulmonų vienybę, modernumą ir stiprų ryšį su islamiškąja tradicija. Mečetė, stovinti prie Margalos kalnų papėdės, yra ne tik religinės praktikos vieta, bet ir vienas labiausiai atpažįstamų Pakistano kultūrinių simbolių.