Simboliai yra labai svarbūs ir naudojami siekiant perteikti tikėjimo esmę, krikščioniškąsias vertybes bei doktrinas.
- Kryžius – pagrindinis krikščionybės simbolis, simbolizuojantis Kristaus mirtį ir prisikėlimą, taip pat atpirkimą ir išganymą.
- Duona – simbolizuoja Kristaus kūną Šventosios Komunijos metu (Eucharistija). Ji yra prisiminimas apie Paskutinę vakarienę.
- Vynas – simbolizuoja Kristaus kraują, kuris buvo pralietas dėl žmonijos išgelbėjimo, taip pat vartojamas Eucharistijos metu.
- Žuvis (Ichthys) – senovinis krikščionių simbolis, reiškiantis Jėzų Kristų, Dievo Sūnų, Gelbėtoją. Žodis “Ichthys” graikiškai reiškia “žuvis”, o jo raidės yra Kristaus vardų akronimas.
- Avinėlis – simbolizuoja Kristų kaip “Dievo Avinėlį”, kuris aukojo save už žmonijos nuodėmes. Dažnai vaizduojamas su vėliava, simbolizuojančia pergalę prieš mirtį.
- Vanduo – krikšto simbolis, reiškiantis nuodėmių nuplovimą, atgimimą ir naują gyvenimą Kristuje.
- Dvasia balandžio pavidalu – Šventosios Dvasios simbolis, dažnai vaizduojamas per Jėzaus krikštą, simbolizuojantis tyrumą ir taiką.
- Inkaras – simbolizuoja viltį ir tikėjimą, nes inkaras laiko laivą audringoje jūroje. Jis dažnai siejamas su krikščionių viltimi ir pasitikėjimu Dievu.
- Aliejus – naudojamas sakramentuose (ypač Krikšte ir Ligonių patepime), simbolizuoja Šventosios Dvasios veikimą ir Dievo palaiminimą.
- Taurė (Gralis) – simbolizuoja Kristaus kraują ir aukoja Eucharistijos metu, taip pat siejamas su Paskutine vakariene ir krikščioniškąja tradicija apie Šventąjį Gralį.
Šie simboliai yra svarbūs krikščioniškame kontekste ir padeda tikintiesiems geriau suvokti dvasinę krikščionybės esmę.