Knyga: Tobuli klausimai, tobuli atsakymai

Intelektualus ir dvasinis dialogas tarp A. C. Bhaktivedantos Svamio Prabhupados, Tarptautinės Krišnos Sąmonės bendrijos įkūrėjo, ir Bob Cohen, jauno ieškotojo iš Vakarų. Pavadinimas „Tobuli klausimai, tobuli atsakymai“ iš pradžių gali atrodyti ambicingas, tačiau Svamis Prabhupada šį pavadinimą pateikė kaip atspindį to, kad klausimai, nukreipti į tikrojo dvasinio mokytojo gilumą, gali gauti tobulus atsakymus, jei jie kyla iš nuoširdaus ieškojimo.

Knyga prasideda Coheno asmenine istorija, kurioje jis aprašo savo vaikystę konservatyvioje žydų šeimoje ir savęs ieškojimą studijų metais. Jo susidomėjimas joga ir Hare Krišna judėjimu gimė tuo metu, kai pasaulyje vyko politiniai ir socialiniai neramumai. Tuo metu jis ieškojo atsakymų į savo egzistencinius klausimus apie gyvenimo prasmę, o kelionė į Indiją tapo lemiamu momentu, kai jis sutiko Svamį Prabhupadą ir jo sekėjus.

Pagrindinis knygos tikslas yra pateikti gilią filosofinę diskusiją apie gyvenimo prasmę, Dievo prigimtį ir dvasinės praktikos svarbą. Knygoje nagrinėjami klausimai apie Vedų mokslą, Krišnos sąmonę ir Vedų filosofiją. Vienas svarbiausių diskusijos aspektų yra tai, kad Dievas, vadinamas Krišna, reiškia „visų patraukliausias“. Šis vardas pabrėžia Dievo gebėjimą pritraukti kiekvieną gyvą būtybę, nes Jis turi visus patraukliausius bruožus: grožį, išmintį, galią, šlovę, turtus ir atsidavimą.

Svamis Prabhupada išsamiai aptaria, kad Krišnos vardas nėra paprastas pavadinimas, bet Dievo savybių atspindys. Jis teigia, kad Dievas neturi vieno konkretaus vardo, bet mes suteikiame Jam vardus pagal Jo savybes, todėl tinkamiausias vardas – Krišna. Knygoje taip pat yra nuodugni diskusija apie tai, kaip kiekvienas individas gali pasiekti tobulumą per savo ryšį su Dievu, gilindamas savo dvasinį supratimą ir pripažindamas Krišną kaip aukščiausią valdovą.

Kitas svarbus aspektas yra veiklos, skirtos Krišnai, reikšmė. Diskusijoje aptariama, kaip kiekvienas žmogus gali pasiekti tobulumą per atsidavimą, aukojant savo veiksmus Dievui. Svamis Prabhupada pabrėžia, kad svarbu suprasti, jog Dievo veikla yra visiškai skirtinga nuo materialistinės veiklos – net „nedorėliškos“ Krišnos savybės iš tikrųjų yra gėris, nes Dievas yra absoliutus.

Knygoje taip pat yra gilus pokalbis apie materializmą, iliuzijas (Maya), karma, reinkarnaciją ir tikrojo dvasinio mokytojo poreikį. Bob Cohen dalijasi savo patirtimi, lankantis šventyklose ir susitikdamas su įvairiais guru, tačiau tik su Svamiu Prabhupada jis rado autentišką atsakymą į savo klausimus. Prabhupados mokymas grindžiamas senovinėmis Vedų žiniomis, o jo atsakymai skatina dvasinį atsidavimą ir mokymąsi per mokinių seką – svarbią Vedų tradicijos dalį.

Svarbiausia šios knygos žinia yra tai, kad tikrasis gyvenimo tikslas yra dvasinis tobulėjimas per atsidavimą Dievui, o Krišnos sąmonė yra kelias į šį tobulumą. Knyga skirta tiems, kurie ieško gilių dvasinių atsakymų į gyvenimo klausimus, ypač tiems, kurie domisi Vedų filosofija, Krišnos sąmone ir joga. Ši knyga yra vertinga ne tik Krišnos pasekėjams, bet ir visiems, kurie ieško gilesnio supratimo apie dvasinį gyvenimą ir Dievo prigimtį.

Citatos:

  • „Bhagavadgitâ moko, kad tiesos ieškotojas turėtų: 1. kreiptis į guru; 2. nuolankiai jo klausinėti; 3. kuo nors jam padėti.“ [4.34]
  • „Krišna yra visų patraukliausias, nes Jis yra absoliutas. Dievas yra gėris, net ir nedori Jo pokštai yra gėris.“
  • „Kai tik žmogus pradeda melstis Krišnai, jis jau negyvena nuodėmėje.“

Knygą verta skaityti tiems, kurie nori giliau suprasti Vedų mokymus ir sužinoti daugiau apie Krišnos sąmonę bei dvasinės praktikos svarbą kasdieniame gyvenime.