Kas yra Sadoma ir Gomora?

Sadoma ir Gomora yra du miestai, minimi Biblijoje, ypač Senajame Testamente, kaip simboliai moralinio nuosmukio ir Dievo bausmės. Pagal Biblijos pasakojimus, šie miestai buvo žinomi dėl savo nuodėmingumo, ypač dėl homoseksualumo, smurto ir kitų moralinių neteisingumų.

Pasak Pradžios knygos, Dievas nusprendė sunaikinti šiuos miestus dėl jų nuodėmių. Abrahomas, žinomas kaip teisingas žmogus, dėl savo giminaičio Lot, gyvenusio Gomoroje, bandė išprašyti Dievą, kad šis nebaustų teisiųjų kartu su nusidėjėliais. Tačiau, kai Dievas negalėjo rasti pakankamai teisiųjų, miestai buvo sunaikinti.

Sunaikinimas aprašytas kaip ugnies ir sieros lietus, ir Lot su savo šeima buvo išgelbėti, tačiau jo žmona, pasukusi atgal, paversta druskos stulpeliu. Ši istorija simbolizuoja Dievo teisingumą ir bausmę už nuodėmes, taip pat gali būti interpretuojama kaip įspėjimas apie moralinį nuosmukį.

Sadomos ir Gomoros pasakojimas tapo kultūriniu simboliu, reiškiančiu nuodėmingą gyvenimą ir moralinį žlugimą, o terminas „sadomazochizmas“ yra kilęs iš šių miestų pavadinimų, siejant juos su tam tikromis seksualinėmis praktikom.

Citatos:

  1. Pradžios knyga 19:24-25: „Tada Viešpats lietė ugnį iš dangaus ant Sadomo ir Gomoros, ir sunaikino tuos miestus, visą apylinkę ir visus, kurie gyveno miestų apylinkėse, ir viską, kas buvo žemėje.“
  2. Pradžios knyga 19:26: „Bet Lot’o žmona pažvelgė atgal ir tapo druskos stulpeliu.“
  3. Ezechielis 16:49-50: „Štai, šitos buvo kaltės Sodomiečių: puikybė, sotumas, ramus gyvenimas, ir vargšo, našlės ir svetimšalio nepriėmimas. Taip jie darė bjaurastis prieš Mane ir aš juos išvariau.“
  4. Luko 17:28-29: „Taip buvo ir su Lozoriaus dienomis: valgė, gėrė, pirko, pardavė, sodino ir statė. Bet tą dieną, kai Lot’as išėjo iš Sodomos, lietus nukrito iš dangaus, ugnis ir sieros sunaikino visus.“
  5. Mateo 10:15: „Iš tiesų sakau jums, Sodomos ir Gomoros kraštui bus lengviau dieną teismo, negu tam miestui.“
  6. Mateo 11:23-24: „Ir tu, Kafarnaume, ar tu būsi iškeltas iki dangaus? Ne, tu nusileisi iki pragaro! […] Aš sakau jums, Sodomos kraštui bus lengviau, negu tau.“

Citatos atskleidžia moralines pamokas, susijusias su nuodėmėmis, socialine neteisybe ir Dievo teisingumu. Sadomos ir Gomoros pasakojimas yra naudojamas kaip įspėjimas apie moralinį nuosmukį ir Dievo atsaką į nuodėmes.