Jama Masjid yra viena didžiausių ir žymiausių mečečių Indijoje, esanti senajame Delyje. Ji buvo pastatyta 1656 metais Mogolų imperatoriaus Šahdžahano įsakymu, kuris taip pat pastatė garsųjį Tadž Mahalą. Jama Masjid yra didžiausia mečetė Indijoje ir laikoma vienu iš geriausių Mogolų architektūros pavyzdžių.
Mečetė buvo pastatyta iš raudono smiltainio ir balto marmuro, suteikiančių jai išskirtinį kontrastą ir didingą išvaizdą. Jama Masjid turi tris didžiulius vartus, keturis bokštus ir du aukštus minaretus, kurie siekia 40 metrų aukštį. Jos pagrindinis kiemas gali sutalpinti iki 25 000 tikinčiųjų. Mečetės fasadas puošiamas baltos ir juodos spalvos marmuro juostomis, o viduje esantis interjeras pasižymi įmantriomis kaligrafijos ir geometrinių raštų detalėmis.
Ši mečetė buvo pastatyta per šešerius metus ir tapo pagrindine Delyje esančia maldos vieta, ypač penktadienio pamaldų metu. Jama Masjid buvo liudininkė daugybės istorinių įvykių, įskaitant britų kolonializmo laikotarpį ir Indijos nepriklausomybės kovas.
Jama Masjid yra ne tik religinis, bet ir turistinis objektas, traukiantis tūkstančius lankytojų, kurie nori pamatyti šios mečetės architektūrinį grožį ir patirti jos dvasinę aurą.