Sultan Achmedo mečetė, dar žinoma kaip Mėlynoji mečetė (turk. Sultan Ahmet Camii), yra viena garsiausių ir labiausiai atpažįstamų mečečių pasaulyje. Ji stovi Stambule, Turkijoje, šalia garsiosios Šv. Sofijos katedros ir Bosforo sąsiaurio, todėl yra vienas pagrindinių Stambulo simbolių ir turistų lankomų vietų.
Mečetė buvo pastatyta sultono Achmedo I įsakymu tarp 1609 ir 1616 metų. Achmedas I norėjo, kad ši mečetė atspindėtų Osmanų imperijos galią ir dvasinį klestėjimą, todėl ji buvo pastatyta šalia Šv. Sofijos, buvusio Bizantijos imperijos religinio centro. Architektu buvo paskirtas Sedefkaras Mehmedas Aga, kuris suprojektavo mečetę, siekdamas derinti islamiškąją ir Bizantijos architektūrą, įkvėptas Šv. Sofijos didybės.
Mėlynoji mečetė savo vardą gavo dėl įspūdingų interjero apdailos detalių – jos sienos ir lubos dekoruotos daugiau nei 20 000 rankomis pagamintų mėlynų Iznik keramikos plytelių su gėlių, augalų ir geometriniais motyvais. Viduje mečetė turi didelę maldos salę, kurios centre kabo masyvūs šviestuvai. Lubos yra išpuoštos sudėtingais ornamentais ir arabeskomis. Mečetėje taip pat yra didžiulė maldos erdvė su šešiais minaretais, kurie yra vienas pagrindinių pastato išorės bruožų. Tuo metu šeši minaretai sukėlė prieštaravimus, nes tuo metu tik Mekoje esanti Al-Haramo mečetė turėjo tiek pat minaretų. Todėl vėliau į Meką buvo pridėtas septintas minaretas, kad ši mečetė išlaikytų savo išskirtinumą.
Mėlynoji mečetė architektūriškai sujungia Osmanų mečečių stilių su Bizantijos architektūros elementais. Jos kupolas ir pusiau kupolai sukuria monumentalų ir elegantišką vaizdą, kurio vidinis aukštis siekia apie 43 metrus, o skersmuo – apie 23 metrus. Mečetės aikštelėje yra didelis kiemas su fontanu, kuris leidžia tikintiesiems atlikti apsiplovimus prieš maldą.
Istoriškai mečetė buvo ir yra aktyvi maldos vieta, kurioje vyksta penkios kasdienės musulmonų maldos. Ji taip pat buvo ir svarbus Osmanų sultono Achmedo I kapo kompleksas, nes jo kapas yra šalia mečetės. Sultan Achmedo mečetė buvo pastatyta imperijos laikais kaip religinės galios simbolis, o šiandien ji yra ne tik religinė vieta, bet ir svarbi Turkijos kultūros bei istorijos dalis.
Mėlynoji mečetė iki šių dienų yra naudojama kaip veikianti mečetė, tačiau ji taip pat pritraukia tūkstančius turistų kasmet dėl savo unikalios architektūros ir istorinės reikšmės. Tai vienas įspūdingiausių Osmanų architektūros pavyzdžių ir vienas didžiausių religinės architektūros paminklų pasaulyje.