Kas yra Jain Agamas?

„Jain Agamas“ yra šventieji tekstai džainizmo religijoje, kuri yra viena iš seniausių religinių tradicijų Indijoje. Šie tekstai laikomi autoritetingais džainizmo mokymų šaltiniais, ypač tiems, kurie priklauso Švetambara džainizmo tradicijai.

Aprašymas

„Jain Agamas“ apima įvairius mokymo ir filosofijos aspektus, įskaitant etikos principus, ritualus ir mokymus apie kosmologiją ir metafiziką. Jie yra suskirstyti į įvairias knygas ir traktatus, kurių kiekvienas nagrinėja skirtingas temas, susijusias su džainizmo doktrina ir praktika.

Pavyzdinės citatos ir turinys

Kadangi džainizmo tekstai dažnai būna gana techniniai ir sudėtingi, čia pateikiu keletą pavyzdinių citatų, kurios atspindi džainizmo mokymus ir principus:

1. „Tattvartha Sutra“ (vienas iš svarbiausių Švetambara Agamų tekstų):

„Kiekvienas gyvas organizmas, net ir pats menkiausias, turi dvasią. Visos dvasios yra nuolat ginčijamos dėl išsilaisvinimo, kuris yra galutinis tikslas.“

2. „Sutrakritanga Sutra“:

„Žmonės turi būti sąmoningi ir atsargūs, kad neužkristų ant blogio kelio. Tik per gerus darbus ir dorą gyvenimą galima pasiekti aukščiausią laimę.“

3. „Uttaradhyayan Sutra“:

„Sielos grynumas yra svarbiausias. Kūno veikla ir materialūs dalykai yra tik laikini. Tikrai svarbu yra vidinė dvasios grynybė ir išsilaisvinimas nuo visų nešvarumų.“

4. „Kalpasūtra“:

„Tiek šiame, tiek kitame gyvenime, žmogus turi praktikuoti asketizmą, kontempliaciją ir vidinį raminimą. Tik per šiuos veiksmus galima pasiekti aukštą dvasinę būseną.“

5. „Acharanga Sutra“:

„Visos būtybės yra tarpusavyje susijusios. Jei vienas kenčia, visi kenčia. Todėl būtina ugdyti compassion (užuojautą) ir vengti smurtinių veiksmų.“

„Jain Agamas“ turi didelę reikšmę džainizmo religijoje, nes jie suteikia pagrindą tiek teologiniams, tiek praktiniams džainizmo aspektams. Šie tekstai apima tiek istorinius, tiek filosofinius aspektus, suteikdami išsamią sistemą, pagal kurią džainai vadovaujasi savo kasdieniame gyvenime ir dvasiniu praktiku.