Septynios negandos (arba septynios bėdos) yra svarbi Apreiškimo Jonui knygos tema, vaizduojanti Dievo teismą ir nuosprendį pasauliui dėl nuodėmių. Šios negandos aprašytos kaip baisūs ir destruktyvūs įvykiai, kurie seka po septynių sandoros ragų, kurie yra dieviško teismo simboliai.
Septynios Negandos Apreiškimo Jonui Knygoje
1. Septyni Ragai ir Septynios Negandos:
- Septyni ragai – simbolizuoja Dievo teismą, kuris bus paskelbtas per septynias negandas. Ragai dažnai atspindi galutinio teismo simboliką, kuris bus paskelbtas pasauliui.
2. Septynios Negandos:
- Pirmasis neganda:
- „Ir išėjo pirmas angelas ir išliejo savo taurelę ant žemės. Ir atsirado pūliniai ir skausmai ant žmonių, turinčių žvėries ženklą ir garbinančių jo atvaizdą.“ (Ap 16:2)
- Pirmoji neganda sukelia baisius pūlinius ir skausmus žmonėms, kurie garbina žvėrį.
- Antrasis neganda:
- „Ir išliejo antrasis angelas savo taurelę į jūrą, ir jūra tapo krauju, kaip mirusio žmogaus kraujas. Ir visi gyvi padarai jūroje mirė.“ (Ap 16:3)
- Antroji neganda sukelia jūros vandens pavirtimą krauju, dėl ko visi jūroje gyvenantys padarai miršta.
- Trečiasis neganda:
- „Ir išliejo trečiasis angelas savo taurelę į upes ir šaltinius, ir jie tapo krauju.“ (Ap 16:4)
- Trečioji neganda paveikia upes ir šaltinius, kurie taip pat pavirsta krauju.
- Ketvirtasis neganda:
- „Ir išliejo ketvirtasis angelas savo taurelę ant saulės, ir ji buvo duota deginti žmones ugnimi.“ (Ap 16:8)
- Ketvirtoji neganda sukelia didelį karštį, kuris degina žmones.
- Penktoji neganda:
- „Ir išliejo penktasis angelas savo taurelę ant gyvatės sosto, ir jos karalystė tapo tamsi, ir žmonės kandžiojo liežuvius nuo skausmo.“ (Ap 16:10)
- Penktoji neganda sukelia tamsą ir didelį skausmą, kuris sukelia žmonėms didelį kentėjimą.
- Šeštoji neganda:
- „Ir išliejo šeštasis angelas savo taurelę ant Eufrato upės, ir ji išdžiuvo, kad būtų paruoštas kelias karaliams, kurie eina iš saulės kilmės vietos.“ (Ap 16:12)
- Šeštoji neganda sukelia Eufrato upės išdžiūvimą, leidžiant karaliams eiti ir ruošiasi galutiniam konfliktui.
- Septintoji neganda:
- „Ir išliejo septintasis angelas savo taurelę į orą, ir išėjo didelis balsas iš šventyklos danguje, sakydamas: ‘Atlikta!’“ (Ap 16:17)
- Septintoji neganda žymi galutinį teismo aktą, kai visi įvykiai pasiekia savo kulminaciją ir Dievo teismo planas baigiasi.
Septynios negandos yra Dievo teismo simboliai, kurie apibūdina didelius ir destruktyvius įvykius, susijusius su pasaulio pabaiga ir nuodėmių atpirkimu. Jos atspindi dievišką nuosprendį ir yra skirta parodyti, kaip Dievas sprendžia nuodėmes ir kaip išsipildo Jo teisingumas. Šie įvykiai taip pat yra susiję su galingomis vizijomis ir simboliais, kurie vaizduoja galutinį teismo procesą ir pasaulio atsinaujinimą.