Apreiškimo Jonui knygoje (Apokalipsė) slibinas ir jo karalystė yra svarbi tema, kuri simbolizuoja gėrio ir blogio kovą, taip pat antgamtines jėgas ir jų poveikį pasauliui. Slibinas yra vienas iš pagrindinių simbolių, vaizduojantis piktąją jėgą ir antgamtinius priešus, kurie kovoja prieš Dievo planus ir žmonių išgelbėjimą.
Slibinas ir Jo Karalystė Apreiškimo Jonui Knygoje
Apreiškimo Jonui 12:1–17:
- Slibinas su Septyniais Galvomis ir Dešimčia Ragų:
- „Ir pasirodė didelis ženklas danguje: moteris, apsivilkusi saule, su mėnuliu po kojomis ir ant galvos dvylika žvaigždžių vainiku. Ir ji buvo nėščia ir šaukė, skausmo gimdymo kančiose.“ (Ap 12:1–2)
- „Ir pasirodė kitas ženklas danguje: štai didelis raudonas slibinas su septyniais galvomis ir dešimčia ragų, o ant galvų septynios karūnos. Jo uodega nutraukė trečdalį dangaus žvaigždžių ir numetė jas į žemę.“ (Ap 12:3)
- Slibinas vaizduoja Sataną arba piktąsias jėgas, kurios siekia sunaikinti Dievo darbą ir žmoniją.
- Slibinas Kovoje su Moterimi:
- „Ir slibinas kovėsi su moterimi ir jos palikuonimis, kurie laikosi Dievo įsakymų ir turi Jėzaus liudijimą.“ (Ap 12:17)
- Moteris simbolizuoja Dievo tautą arba Bažnyčią, o slibinas – blogio jėgas, kovojančias prieš Dievo planus ir žmonių išgelbėjimą.
Apreiškimo Jonui 13:1–10:
- Žvėris iš Jūros:
- „Ir pamačiau iš jūros kylantį žvėrį, turintį dešimt ragų ir septynias galvas. Ant ragų buvo dešimt karūnų, o ant galvų – piktieji vardai.“ (Ap 13:1)
- Šis žvėris simbolizuoja pasaulio karalystes ir valdymą, kurie veikia pagal piktąją jėgą ir priešinasi Dievo valdymui.
- Žvėris iš Žemės:
- „Ir pamačiau kitą žvėrį, kylantį iš žemės. Jis turėjo du ragus, kaip avinas, ir kalbėjo kaip drakonas.“ (Ap 13:11)
- Šis žvėris dažnai suprantamas kaip netikras pranašas arba piktųjų jėgų įrankis, skatinantis žmones garbinti pirmąjį žvėrį.
Apreiškimo Jonui knygoje slibinas ir jo karalystė simbolizuoja piktąsias jėgas ir jų kovą prieš Dievo valdymą ir Jo planus dėl žmonių išgelbėjimo. Slibinas vaizduoja Sataną ir jo pasekėjus, kurie siekia sunaikinti Dievo žmones ir išvengti Jo planų įgyvendinimo. Ši kova yra esminė tema, vaizduojanti amžiną konfliktą tarp gėrio ir blogio, kuris pasireiškia įvairiais simboliais ir regėjimais.